celiksacnedir

Çelik alaşımının bir ürünü olarak bilinen paslanmaz sac, şekil alınabilme özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilir. Korozyona olan dayanımı müthiştir. Bu özellikleri bünyesinde bulunduran paslanmaz sac, estetik kaygısı bulunan sektörlerde, hem de su ile temas edilecek noktalar için kullanılmaktadır. Aynı zamanda çekme ve bükme gibi özelliklere de sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde paslanmaz saclar, küçük mutfak aletleri veya dekorasyon alanları için tercih edilir.

Saclara bakır ilavesi de yapıldığını söylersek yanlış söylemiş olmayız. Bakır işlemi yapıldığında paslanmaz saclar sağlığa uygunluk gerektiren gıda veya kimya sektöründe de kullanılabilmektedir. Türkiye’de Karaca tarafından üretilmeye başlanan ve her geçen gün yaygınlaşarak üretilen bu saclar, ülkemizin dışarıya olan bağımlılığını bir nevi azaltmayı başarmıştır.

Paslanmaz sac ince yapısı sayesinde isterseniz rulo halinde veya plaka halinde sizlere sunulmaktadır. Riski hiçbir şekilde bulunmayan bir malzemedir. İsteğe ve kullanacağınız alana bağlı olarak farklı şekillere sahip sacların üretimi mevcuttur. 0,40 – 50.00 mm kalınlık arasında üretim alternatifi bulunan sac 6,4 kilogramdan 1800 kilograma kadar bir ağırlık arasında üretilmektedir. Lazer kesim makinesiyle istediğiniz herhangi bir ölçü ve ebatlarda kesim yaptırabilirsiniz. Bulunan ürün paslanmaz kromu bünyesinde barındırmasıyla dayanıklı bir hale gelmektedir.

İlginizi çekebilir: Paslanmaz Sac Nedir?

Paslanmaz Sacın Avantajları Nelerdir?

paslanmazceliksac

Farklı türleri bulunan ürünler arasında kulanım alanı bakımından en geniş yelpazeye sahip olan paslanmaz çeliktir. 304 sınıfa dâhil olan paslanmaz sac; otomotiv endüstrisinde kullanılmaktadır. Isıl işlemleri sayesinde özelliğini kaybetmez. Aynı zamanda belirtmeliyiz ki, yüksek sıcaklığa olan dayanıklılığı sayesinde mutfak eşyalarında da kullanılabilir. Bu da anti bakteriyel olması sebebiyle büyük avantaj sağlamaktadır. Sizlere her çeşitte sac ürünlerin temin eden bir firma olarak kesim, kaynak ve büküm gibi hizmetleri de sağlamaktayız.

Paslanmaz sac ürünlerin kullanım alanların oldukça fazla olmasının en büyük etken nedir? Diye soracak olursanız, bunun cevabı şu şekildedir; kullanım alanların oldukça fazla olmasındaki temel etken bakım maliyetlerinin ucuz olmasıdır.

Parlak Paslanmaz Sac Çeşitleri Nelerdir?

paslanmazsacolculeri

Paslanmaz sac ürünlerin parlak şekillerde üretildiğini söylemek mümkündür. Peki, bu ürünler nerelerde kullanılır? Cevap olarak; işyerleri ve plaza gibi dekoratif alanlarda oldukça sık kullanılır. Ayriyeten belirtmeliyiz ki, asansör ve mutfak yapımında da parlak şekillere sahip saclar tercih edilmektedir. Tam olarak kusursuz bir şekilde pürüzsüzlük özelliği sağlayan bu ürünler sayesinde fazladan masraf yapılmasına gerek yoktur. Bu ürünlerin başka bir özelliğini daha söyleyecek olursak; bu ürünler boya ihtiyacına gerek duymaz. Bu kapsamda maliyet oldukça düşürülür.

İlginizi çekebilir: Paslanmaz Çelik Nedir? Türleri Nelerdir?

Paslanmaz Sacın Tercih Edildiği 4 Önemli Sektör!

paslanmazsac

Mutfak Endüstrisi:

Mutfakta sürekli kullandığımız çatal ve kaşık üretiminde oldukça fazla tercih edilir. Aynı zamanda tezgâhlarda da kullanılmaktadır. Bu sektörde kullanılan paslanmaz saclar çok dayanıklı olduğu gibi pas oluşumunu engellediği de bilinir. Tezgâh oluşumunda da kullanıldığından dayanıklı olmaları gerekir.

İnşaat Sektörü:

İnşaat sektöründe kullanılması kaçınılmaz olan saclar, bina veya diğer yapıların temelleri daha dayanıklı ve sağlıklı bir şekilde olmasına olanak sağlar. Bunun yanı sıra paslanmaz sac, daire veya apartmanın içerisine dekoratif yapılmak istenildiğinde kullanılır.

Tekstil Sektörü:

Tekstil sektörlerinde de sıklıkla tercih edilen paslan sac, tezgâh veya manken gibi ürünlerde kullanılır. Paslanmaz çelik saclar oldukça pürüzsüz bir yapı olarak sunulur. Nedeni ise, kullanılacak yöntemlerde tesis içerisinde olan ürünlerin zarar görmemesidir.

Tıp Sektörü:

Tıp sektöründe de kullanılan paslanmaz saclar, cerrahi bir işlem gerektiren ameliyatlarda veya işlemlerde çok kullanılır. Tıp sektörlerinde kullanılan bu saclar, oldukça kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

Sistem Paslanmaz ekibi olarak bu yazımızda paslanmaz çelik sac hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.  Paslanmaz çelik ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

İlginizi çekebilir: Paslanmaz Çelik Nerelerde Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sistem-paslanmaz-koyu-1-1024x210

Kaliteli paslanmaz ürünleri için bize ulaşın

Teklif Al
close-link
Paslanmaz ürünleri için teklif alın
İletişim
close-image
0 (216) 499 27 67