paslanmazsac

Paslanmaz çelik saç, yapılan araştırmalara göre karbon çeliği kadar kolay lekelenmediği tespit edilmiştir. Aşınmaz veya paslanmaz özelliği ile estetik çekiciliği sağlar. Aynı zamanda mukavemet ve darbe direncini de bu özellikler arasına eklemek mümkündür. Malzemenin kendisi anti-bakteriyel özelliğe sahip olup temizlenmesi ve sterilize edilmesi oldukça kolaydır. Paslanmaz sac, dayanıklı bir metal gerektiren işlemleriniz için mükemmel bir çözümdür.

Paslanmaz sac ve plakalar aynı ürün gibi gözükebilir ancak kalınlık ve dayanıklılık bakımından oldukça farklı özelliklere sahiptirler. Paslanmaz sac, daha ince ve genellikle 6mm’den daha az kalındır. Hafif konut ve mimari işlemler veya dayanaklık özelliğinin olmadığı işlemler için kullanılır.

İlginizi çekebilir: Paslanmaz Boru Çeşitleri Nelerdir?

Paslanmaz Sac Uygulamaları

paslanmazsac

Paslanmaz çelik sac ve SS plaka, farklı alanlarda endüstriyel uygulamalar için korozyon direnci ve düşük bakım imkânı sağlar. Paslanmaz çelik için tipik kullanımlardan bazıları şunlar olmaktadır;

  • Elektrik Panoları
  • Proses Gemileri
  • Konveyörler
  • İnşaat veya mimari alan
  • Gıda İşleme ve İşleme
  • Depolama tankları
  • Isı Eşanjörleri
  • Denizcilik alanı için gerekli donanımlar da kullanılır.

Paslanmaz sac 304 ve 316, hem için mekân uygulamalarında hem de dış mekân uygulamalarında korozyon direnci sağlar. Bununla birlikte, yapmak istediğiniz proje için malzeme seçimi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken iki alaşım kalitesi arasında birkaç tane fark olmaktadır.

304 kalitede bulunan paslanmaz sac, mükemmel diyebilecek kadar korozyon direnci sağlayan, yüksek miktarda nikel ve kromu bünyesinde bulundurur. Paslanmaz çelik saç 304 de manyetik olmamaktadır. Mükemmel bir şekilde şekillendirebilme özelliğine sahip ve imal edilmesi oldukça kolaydır. Bu özellik onu çok çeşitli ve genel amaçlı uygulamalar için alternatif seçenek haline getirse de, bu uygulamalar hafif projeler için kullanılmalıdır.

316 kalitede paslanmaz çelik sac ayrıca krom ve nikeli yüksek miktarda bünyesinde bulundurur. Ancak molibden ilavesi ile klorürlere veya klorlu olan maddelere karşı korozyon direncini yüksek miktarda arttırır. Bu özelliklere bakıldığında 316 kalitede bulunan paslanmaz sac; tıbbi uygulamalar, rafinaj veya kimyasal işleme ve diğer alanlar için oldukça ideal bir seçim haline gelir.

İlginizi çekebilir: Paslanmaz Çelik Nerelerde Kullanılır?

Olmazsa Olmaz Dediğimiz Korozyon Dayanımı

celiksac

Paslanmaz sac da çelik grubunun bir ürünü olarak çok uzun seneler boyunca korozyon dayanımı göstermektedir. Bu kapsamda su ile temas eden paslanmaz saclar, sizlere herhangi bir sorun teşkil etmez. Çünkü korozyon dayanımları uzun seneler sonra bile korunur. Ayrıca bünyesinde bulundurduğu karbon sayesinde herhangi bir ısıya dayanım gösterir ve şekil alma özellikleri mevcuttur. Belirtmeliyiz ki, dekoratif paslanmaz saclar farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkabilir. Parlak gri veya mavi tonlar en çok tercih edilen renklerdir. Herkesin duyduğu veya en azından bir kere gördüğü Karaca Paslanmaz Çelik Firması, istenilen tonlarda paslanmaz saclar üretebiliyor. Aynı zamanda stoklarında depoladıkları saclar sayesinde anlık olan ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorlar.

İlginizi çekebilir: Paslanmaz Çelik Nedir? Türleri Nelerdir?

Paslanmaz Sac Metal Özellikleri Nelerdir?

paslanmazceliksac

1. Parlak ve sert Olması:

Paslanmaz sac, en az %10,5 kroma sahip bir çelik alaşımı olduğu bilinir. Krom içeriği, metale lekelenme veya korozyon önleyici özelliğini katan şeydir. Gerçek krom içeriği, çeliğin uygulanacağı uygulamaya göre değişmektedir.

2. Yaprak kalınlığı:

Paslanmaz sac metal oldukça ince bir şekilde sunulabilir, ancak sac metal olarak nitelendirebilmemiz için ¼ inç kalınlığa ulaşması sağlanır. Daha sonra metale plaka ismi verilir ve sonrasında yapılacak işlem ise paslanmaz sacın kalınlığı ölçer tarafından ölçülür.

3. İhtiyaçlara Göre Çeşitli Seçenekler:

Paslanmaz sac metal her biri avantaj ve dezavantajlara sahip çeşitli yapılandırmalar ile gelmektedir. Üreticiler farklı yüzey, boyutlar, sunmaktadır.

Sistem Paslanmaz ekibi olarak bu yazımızda paslanmaz profil hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Paslanmaz çelik ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 304 Paslanmaz Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sistem-paslanmaz-koyu-1-1024x210

Kaliteli paslanmaz ürünleri için bize ulaşın

Teklif Al
close-link
Paslanmaz ürünleri için teklif alın
İletişim
close-image
0 (216) 499 27 67