304paslanmaz

Paslanmaz çelik birçok çeşitte bulunabilen bir üründür. Önemli alan kullanılan alana uygun bir paslanmaz boru çeşidi tercih edilmelidir. 304 Paslanmaz da bu paslanmaz çeşitlerden biri olarak karşımıza çıkan bir üründür. Paslanmaz çelik, günümüzde oldukça ilgi görmeye başlamasıyla üretimi oldukça artan bir maddedir. Çeşit açışından oldukça zengin olan paslanmaz çelik, birçok farklı alanlarda kullanılabilir. Korozyona dayanımı, mekanik özellikleri, dövülebilmeye yatkınlığı, kaynak yapılabilirliği ve işlenebilirliği açısından farklılık gösteren paslanmaz çelik kaliteleri mevcuttur.

304 kalite paslanmaz çelik, en yaygın kullanılan paslanmaz çelik olup, paslanmaz çeliğin temel çeşitlerindendir. 304 paslanmaz çelik analizi sonucunda 304 kalite paslanmaz çeliğin kimyasal bileşimi, mekanik özelliği, kaynak yapılabilirliği ve korozyona dayanımının fiyatına oranla çok iyi olması bu çelik kalitesinin daha çok tercih edilmesine sebep olmuştur.

304 paslanmaz çelik hem kolay şekil verilebildiği ve rahat kaynak yapılabildiği için hem de piyasa en rahat bulunabilen bir paslanmaz çelik kalitesi olduğu için sıklıkla tercih edilen bir paslanmaz çelik kalitesidir.

İlginizi çekebilir: Paslanmaz Çelik Nedir? Türleri Nelerdir?

En Çok 304 Paslanmaz Çelik Kullanılıyor

 

paslanmazcelikurunleri

304 paslanmaz boru bazı paslanmaz boru çeşitlerine nazaran aşırı zorlu ortamlar için uygun olmasa bile günlük hayatın içinde hemen hemen her alanda kullanılabilir özelliği sayesinde tercih sebebi olmaktadır.

Kullanım yoğunluğu en fazla paslanmaz çelik kalitesi olan 304 paslanmaz çelik; kimya, petrokimya, ev aletleri, endüstriyel mutfaklar, gıda sanayii, otomotvi yan sanayii gibi günlük hayata oldukç aetkisi olan birçok sektörde sıklıkla tercih edilmektedir. Fiyat performasn açısından pozitif anlamda çıtayı oldukça üst bir noktaya çıkaran 304 paslanmaz çelik kalitesi bu avantajının yanı sıra üretim kolaylılığı açısından da oldukça elverişli olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Aşırı zorlayıcı kullanımlara karşı diğer çelik türlerine oranla biraz zayıf kalan 304 paslanmaz çelik türü, bu açığını hem kullanım alanların bolluğu hem de erişilebilirliğinin çok olmasıyla kapatıyor. Üstüne üstlük taşıdığı özelliklere karşın piyasadki fiyatı oldukç auygun olduğu için günlük kullanımlarda genel olarak tercih sebebi olmaktadır.

Mekanik olarak genellikle yeterli olan paslanmaz 304 kaynak işlemlerinin nispeten daha düşük olduğu yerlerde de tercih edilebiliyor. Standart yerlerde rahatlıkla işlenebilen 304 paslanmaz çelik kullanımın  ağır koşullarda yapılması çok tercih edilmiyor.

Günümüzde oldukça ilgi gören paslanmaz çelik, birçok farklı alanda kullanılabilen ve çok çeşitliliğe sahip olan bir maddedir. Paslanmaz çeliğin bu kadar yaygın kullanılmasındaki temel etmenler ise, korozyona dayanıklı olması, mekanik özelliği, işlenebilir olması ve kaynak yapılabilmesi, dövülebilmeye de oldukça yatkınlık gösteren çeşitte ürünler içermesidir.

Bu çeşitlerden biri olan 304 kalite paslanmaz çelik, en yaygın kullanılan paslanmaz çelik türüdür ve paslanmaz çelik çeşitleri arasında temel çeşitlerden biridir. 304 paslanmaz çelik boru piyasad çok kolay bulunur. Kolay bulunabilirliği tercih sebeplerinden yalnıza biri olan 304 paslanmaz çelik kolay nşekil verilebilen ve kaynak yaparken rahatlık sağlayan bir maddedir. Bunlara 304 paslanmaz çelik uygun fiyatlı oluşuyla da tercih edilir. 304 paslanmaz çeliğin, yapılan analizler sonucunda kimyasal bileşimi, mekanik özelliği, kaynak yapılabilirliği, korozyon dayanımı gibi özellikleri, fiyatına oranla çok iyi seviyededir.

304 paslanmaz çelik ya da aisi 304 paslanmaz çelik günlük hayata katkısı fazlaca olan; kimya, petrokimya, endüstriyel mutfaklar, gıda sanayii, otomotiv yan sanayii gibi sektörlerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Üretim kolaylığı açısından sıklıkla tercih edilen 304 paslanmaz çelik aşırı zorlayıcı ortamlarda kullanılmaya müsait olmayan bir yapıya sahip olsa bile fiyat – performans noktasında olumlu bir yerde olması ve taşıdığı özelliklerin bolluğu sebebiyle bu açığını çok rahat bir şekilde kapatmaktadır.

304 paslanmaz çelik mıknatıs tutar mı?

 

paslanmazprofil

304 paslanmaz çelik; soğuk işleme, yüzey işleme (kumlama) gibi fiziksel değişim ve gerilimlere maruz kaldıkları durumlarda mıknatıslanma özelliği gösterebilirler.

304 paslanmaz çelik birçok avantaj sağladığı için en çok tercih edilen paslanmaz çelik türüdür. Bu türle aynı özelliklere sahip olan 304L paslanmaz çelik ise 304’e nazaran daha kolay işlenebilmektedir. Bunun sebebi ise 304L kalitede karbon karbürlerinin mevcut olmamasıdır. Zaten 304L tipini 304’ten ayıran belki de tek özellik karbon oranıdır. 304L, 304 kalite paslanmaz çeliğin karbon oranı %0,03’ten az olan versiyonudur.

Sistem Paslanmaz ekibi olarak bu yazımızda, 304 paslanmaz çelik hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Paslanmaz çelik hakkında detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

İlginizi çekebilir: 314 Paslanmaz Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sistem-paslanmaz-koyu-1-1024x210

Kaliteli paslanmaz ürünleri için bize ulaşın

Teklif Al
close-link
Paslanmaz ürünleri için teklif alın
İletişim
close-image
0 (216) 499 27 67